3D yazıcılarla yedek parçalardan yiyeceklere kadar geniş bir üretim yelpazesine dahil olmak mümkün. Ancak işi biraz daha eğlenceli hale getirmek isterseniz devreye hayal gücünü de sokmanız gerekiyor. 3D Şekiller artık her yerde.

indirindir-1

Katı objeleri basmanın artık sıradanlaştığı 3D yazıcılarla sıvı içinde üç boyutlu sıvı basımıyla yaratıcı ve eğlenceli içecekler yaratmak mümkün. Print a Drink projesi sıvı hammaddesiyle bir başka sıvının içine 3 boyutlu şekiller basabiliyor. Şırınga benzeri ucuyla damla damla şekilleri basan cihaz, bardaktaki sıvıyı içilebilirliğini etkilemeden süsleyebiliyor. Yüksek teknoloji KUKA robotlarını kullanan 3D yazıcı sıvı içine mikrolitre damlacıklar enjekte ediyor ve 3D şekiller orataya çıkartıyor. Karmaşık şekiller de oluşturabilen robot, etkileyici kokteyller hazırlamanın en sıra dışı yolu olmayı başarıyor.

Kaynak: Link

Yazar Hakkında

Kerim Dinç

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde lisans öğrencisi. Ekonomi, gelecek ve tarih konularına olan ilgisinden dolayı, zamanını daha çok bu konular üzerinde düşünmek, yazmak ve çalışmak için ayırıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*