Medikal sistemler geliştirme alanında lider isimlerden Carestream, Materialise ile işbirliğiyle  oluşturduğu anatomik data ve baskı ağıyla medikal hizmetlerde yeniliğin öncüsü oldu.

Dünyanın dört bir yanında sağladığı medikal ve dental görüntüleme sistemleri, IT çözümleri ve X-ray görüntüleme sistemleriyle tıbbi çalışmaların destekçisi olan Carestream de 3D avantajlarından faydalanıyor. Firma lobal medikal sektöründe gün geçtikçe daha çok benimsenen 3D teknolojisi kapsamında Materialise ile olan ortaklığının çalışmalarına hatırı sayılır bir katkı sağladığını açıkladı.

 

27 Kasım- 2 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşen Kuzey Amerika Radyoloji Birliği Konferansı’nda Materialise ile olan işbirliği sonucu geliştirdikleri AnatomyPrint ağını tanıtan Carestream oldukça ilgi topladı. Hastaların STL datalarından anatomik modeller oluşturan bu baskı ağı; 3D yazılım ve üretim alanında öncü isimlerden olan Materialise’ın çözümleriyle gerçekleşti. Carestream’in işbirliği platformu ile entegre olan bu sistem sayesinde klinik ortamda hastadan alınan datalar STL dosyaları olarak Materialise’a ulaşıyor. Ulaşan bu datalara göre  firma üretim uzmanlığını kullanarak 3D baskılı modeller oluşturuyor. Oluşturan bu ürünler doktorların teşhis ve tedavide yararlanması için kullanılıyor. Materialise’ın üstün baskı çözümleriyle farklı renk, baskı tekniği ve hammadde ile üretilen bu modeller oldukça realistik görünümleriyle ilgi çekiyor.

Bu teknolojinin bir doktorun hastanın anatomisini somut olarak incelemesine ve bu sayede daha başarılı tedavilere imza atmasına imkan verdiğine değinen Materialise Medikal Ünitesi Genel Müdür Yardımcısı Brigitee de Vet şunları dile getirdi; “Baskı servisimiz doktor ve yetkililerin zaman kaybetmeden zahmetsizce 3D modellere erişimini sağlayarak pürüzsüz bir iş akışı sunuyor.”

AnatomyPrint platformu hakkında konuşan Carestream Dijital Medikal Çözümler Global Ürün Ağı Müdürü Ron Muscosky bu ağın tıp çalışanlarının tanı ve tedavi süreçlerinde yeni hizmetlere adapte olmasını kolaylaştırdığına dikkat çekti.

 

 

Kaynak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*