Hayalimizi gerçekleştirmek için olması gereken şey belki de budur: Yapmak! 5 yıl sonra ya da 10 yıl sonra nasıl bir gelecek istiyorsunuz, istediğiniz geleceği hayal ediyor musunuz ve hayal ettiğiniz şeyler için bir şeyler yapıyor musunuz? Biz MakerTrend ekibi olarak geleceği şekillendirmek, dünyada maker hareketi ile ilgili eğilimleri inceleyip sizlerle paylaşmak, güncel trendlere ortak olmak ve hayal kurup gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Maker Hareketi teknolojinin gelişmesi ile üretimde yeni bir alan ortaya çıkartmıştır. İnsanlara hayal ettiği şeyleri açık kodlu kaynaklar ve teknoloji ile birlikte kolayca yapabileceklerini söyleyen bu hareket; 2005 yılında Amerika’da ortaya çıkmış, Avrupa ve Uzak Doğu’yu da içine alarak hızla ilerlemeye başlamıştır.

3 boyutlu yazıcılar, yazılım teknolojisi, robotik teknolojiler, arduino gibi açık kaynak kodlu donanımların kullanımının yaygınlaşmaya başlamasıyla Maker Hareketi ülkemizde de yerini almaya başlamıştır.

Gelecek çok hızlı geliyor ve biz Türkiye olarak bu geleceğin neresinde olmayı planlıyoruz ?

  • Dünya genelinde maker hareketi ile ilgili eğilimleri inceleyerek, sizlerle paylaşmak,
  • Maker Hareketi konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacı ile yayınlar yapmak,
  • Etkinlik ve workshoplar düzenlemek,
  • Kendi eğitim ve oyun kitlerimizi geliştirmek,
  • Geleceği üretmek

amacı ile 2016 yılında yola çıktık…

Maker ruhunun temellerinde:

Garanti yerine risk , Ezber yerine deneyim, Para yerine yetenek, Tüketim yerine üretim, Rekabet yerine paylaşım, Kalıplaşmış eğitim yerine özgür eğitim, Tam zamanlı iş yerine proje odaklı, Seri üretim yerine özel üretim yer almaktadır.

Maker Ruhu İle Birlikte:  

Hayal Et, Deneyimle, Kendin Yap  ve Paylaş!

MakerTrend Ekibi