Urbana-Champaign Illinois Üniversitesi Research Park bünyesinde Electroninks Incorporated araştırmacı ekibi tarafından geliştirilmiş, Circuit Scribe içinde toksik olmayan iletken gümüş mürekkep olan basit bir kağıt parçasını saniyeler içinde hayalindeki devreye dönüştürebilen bir kalem! Kendi Devreni Yarat.

Circuit_Scribe_Electronic_Ink_Pen

Normal bir kalem ile yazı yazabileceğin her yüzeyde bu kalemi kullanabilir ve kolayca kendi devrelerini çizip test etme olanağı bulabilirsin. 60 – 200  metre devre çizimi yapabilen mürekkep haznesine sahip bu kalemin aynı zamanda hemen kurumasına olanak sağlayan kimyasal yapısı da var ve yanlış bir çizim hamlesinde ise mürekkebi tırnağınız ile hafifçe kazıyarak sorunu çözebilirsiniz. Devre oluşturmada daha az dağınık ve eğlenceli bir alternatif olan Circuit Scribe Pen aynı zamanda kafa karıştıran Beardbord ve zaman alan lehim ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırıyor ve daha geniş bir alanda çalışman ve hayalerini sergilemende sana yardımcı oluyor. Ve Circuit Scribe Pen Arduino, Raspberry Pi ve Makey Makey gibi birçok elektronik devrede bize yardımcı oluyor.

Işıklı doğum günü kartı hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Circuit Scribe Pen ile devreni çiz, enerji ihtiyacını karşıla ve olanları izle!

İçinizi ısıtacak bir kış akşamı yaratmaya ne dersiniz? Hayalindeki akşamı resmet, Circuit Scribe Pen ile devreni çiz, enerji ihtiyacını karşıla ve olanları izle!

kisaksami5

Proje tabanlı öğrenme temelli olan kalem öğrenmeyi arzulanan ölçüde bireyselleştirmektedir. Öğrencilerin yaparak, yaşayarak öğrenmelerine olanak verir, bağımsız düşünme ve eleştirel düşünme alışkanlığı kazandırır ve problem çözme yeteneği kazanmalarını sağlar.

Kaynak: Link

Yazar Hakkında

Kerim Dinç

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde lisans öğrencisi. Ekonomi, gelecek ve tarih konularına olan ilgisinden dolayı, zamanını daha çok bu konular üzerinde düşünmek, yazmak ve çalışmak için ayırıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*