3D teknolojisinin son yıllarda kuyumculuk ve aksesuar sektöründe yükselişe geçtiği aşikar. Tüm tasarımlarını bu teknolojiyle üreten ve ortaya sıra dışı ürünler çıkaran Maison 203 Venedik’te açtıkları yeni mağaza ve bu bölgenin meşhur ‘Oseléto’ kuşu aksesurarıyla tüm sanatseverlerin beğenisini topluyor.

Orlando Fernandez Flores ve Lucia De Conti adında iki teknoloji sever tasarımcı tarafından kurulan Maison 203 şıklık ve kaliteyi biraraya getiren koleksiyonlarıyla beğeni topluyor. 3D baskı aracılığıyla hem ekonomik hem de şık tasarımlara imza atan Maison 203 Venedik’te açtığı yeni mağazası ve piyasaya sürdüğü yeni ürünleriyle hızla büyümeye devam ediyor.

Gittikçe dijitalleşen dünyada sanatın da dijtal destekli olması gerektiğini savunan Masion 203 ekibi hem takı meraklılarının hem de teknoloji severlerin dikkatini çekiyor. Dünya üzerinde Türkiye’de dahil olmak üzere 50’den fazla satış noktasıyla kullanıcıya ulaşan firma’nın Naylon, PLA, çelik ve sarı metal gibi farklı hammaddelerden ürettiği 3D takıları ‘dijital maker’ akımını gözler önüne seriyor.

 

 

Firmanın yeni piyasaya sürdüğü 3D baskılı aksesuar ‘Oseléto’ hem baskı kalitesi hem de tasarımdaki özgünlüğüle oldukça beğen topluyor. Venedikli tasarım stüdyosu Zaven’de tasarlanan ve tamamen 3D teknolojisyle üretilen bu aksesuar Venedik’teki ünlü San Marco  Meydanı’nı temsil eden ‘Oseléto’ kuşunu resmediyor. ‘Lithe bird in Venetian’ (Venedik’teki kıvrak kuş) olarak tanımlanan bu ünlü yapı Zaven ve Maison 203 ortaklığıyla ilk kez 3D olarak üretildi.

Bir ev aksesuarı olarak piyasaya lanse edilecek olan Oseléto’nun iki ayrı boyut seçeneği olduğu belirtildi. Buna göre 14 cm veya 10 cm yükseliğinde satışa sunuacak olan bu aksesuarın Masion et Objet fuarının bir sonraki edisyonunda görücüye çıkacağı açıklandı.

 

Kaynak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*