Minecraft Yoluyla Bilgisayar Toplamayı Öğreten Kitimage7

Çocukların eğlenerek kodlama öğrenmesini sağlayan pek çok uygulamayla zamanında karşılaştık. Şimdi işleri bir adım ileri götürüyor ve donanım ekipmanlarına geçiyoruz.

piperbox1

Geçtiğimiz yıl Kickstarter kampanyasını, hedeflediği 50 bin dolarlık bağışın neredeyse altı katını toplayarak başarıyla tamamlayan Piper, şimdilerde son tüketiciyle buluşuyor. Çocukların kendi bilgisayarlarını oluşturmasını sağlayan Piper Computer Kit, kullandıkları programda ihtiyaç duydukları özelliklere göre donanımlarını yeniden şekillendirmesini sağlıyor. Bunun için Minecraft’tan güç alan Piper’da özel Minecraft bölümlerini oynuyor ve bilgisayarı şekillendiriyorsunuz. Örneğin hazine avı için hedefe yaklaştığınızda size bildiren bir LED lambadan güç alırken, hareket ederken titreşim yayan bir düzenek kurabilirsiniz.

Özel kesim ahşap parçalarla gelen Piper Computer Kit’te çocuklar bilgisayarı önce monte ediyor, daha sonra Raspberry Pi, mini bir LCD ekran, bazı sensörler, düğmeler, kablolar, mini bir fare ve hoparlörle donanımı oluşturuyor. Piper Computer Kit, çocukların içindeki maker’ı uyandırmak için iyi bir başlangıç olabilir.

Kaynak: Link

Yazar Hakkında

Kerim Dinç

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde lisans öğrencisi. Ekonomi, gelecek ve tarih konularına olan ilgisinden dolayı, zamanını daha çok bu konular üzerinde düşünmek, yazmak ve çalışmak için ayırıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*