Lego Drone, tek sınırınızın hayal gücünüz olduğu LEGO tuğlaları ile bundan böyle kendi insansız hava aracınızı yaratmanız da mümkün hale gelmiş durumda. Nasıl mı?

flybrix01

Rengarenk parçaları ile gencinden yaşlısına herkesi cezbetmeyi başaran LEGO’lar ile yaratıcılıkta sınır tanınmıyor. Şimdiye kadar bu parçalarla çeşitli drone veya insansız hava araçları yaratıldı ancak FlyBrix adlı şirketin hazırladığı “kendin yap” kitleriyle işler çok daha kolay ve eğlenceli bir hale geliyor.

flybrix02

Sadece 15 dakikada uçuşa hazırsınız

Engadget’in haberine göre, aslında LEGO ile resmî bir bağlantısı olmayan Flybrix’in tüm parçaları ünlü yapılandırma oyuncakları markasıyla tamamen uyumlu. Bu sayede 15 dakikalık bir süre içerisinde kendi zevkinize göre özelleştirebileceğiniz drone’unuzu parçaları birleştirerek uçuşa hazır hale getirebiliyorsunuz.

flybrix-05-1000x562

Lego drone parçaları, motorlar, pervaneler, uzaktan kumanda, programlanmış Arduino uçuş kartı gibi gereken her şeyin hazır olduğu kitler fiyat anlamında da makul düzeyde sayılabilir. Temel kit için aslen 189 dolarlık fiyat biçilmiş ancak sınırlı bir süre için bu kit 149 dolara sunuluyor. Lüks kitde yine sınırlı bir süre için 189 dolara satılıyor ve bu süreden sonra 249 dolara satılacak.

flybrix03

Bu iki kit arasındaki farkı yaratanın ise ayrıca alınmak istendiğinde 80 dolarolan uzaktan kumanda olduğunu belirtelim. Kumanda şart değil diyenlerdenseniz mobil uygulaması üzerinden de drone’unuzu keyifle uçurabilirsiniz.

flybrix-02-1000x562

Hiçbir alete gerek duymadan yarattığınız Lego Drone bir yere çarparsanız üzülmenize de gerek yok. Çünkü parçaları tekrar birleştirerek Lego Drone’unuzu tekrar hazır hale getirebilirsiniz. Kitlerin oldukça dayanıklı olarak tasarlandığının da altı çiziliyor.

Kaynak: Link

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*