Türk geliştiriciler tarafından üretilen ve çocuklar için oyunlar sunan Toyji, dünyaya açıldı. Eğitici oyun platformu Toyji, Kickstarter’da desteklerinizi bekliyor.

Türkiye topraklarında yeşeren Tabtoy projesi, Toyji markası adı altında dünyaya açılıyor. Toyji akıllı oyuncak platformu Kickstarter’da desteklerinizibekliyor.

turk-yapimi-egitici-oyun-toyji-desteklerinizi-bekliyor-1

Dünyanın ilk oyuncak pad’i Toyji ön siparişlere başladı!

Dünyanın ilk akıllı oyuncak pad’i olma özelliğini taşıyan ürün, ailelerin ve günümüzün en büyük problemi olan sık tablet kullanımı ve çocuk gelişimde rastlanan ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmek için ortaya sunuluyor.

Toyji, 3B yazıcı kullanarak oluşturulabilir ve değiştirilebilir gerçek oyuncaklara dokunarak, akıllı tabletlere dokunmadan oynanan eğitici dijitaloyunlar sunarak, ailelerin ve çocukların daha verimli zaman geçirmelerini hedefliyor.

Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve aileler ile yapılan çalışmalar ile son halini alan Toyji, Kickstarter kampanyası ile görücüye çıktı. Toyji’nin oyunlarını aynı zamanda Bluetooth bağlantısıyla iOS ve Androidtabletlerde oynayabileceksiniz.

toyji-600-660x371

Toyji’nin oyunları ve teknolojisi genel ve müfredat bilgilerini, kodlama, dil ve sosyal becerileri, üç boyutlu düşünmeyi, motor becerilerini ve mesafeler, ağırlık ve sıralama gibi konseptleri anlama ve öğrenme yolunda çocuklara katkı sağlamayı hedefliyor. Projenin sadece 4 günde %20 oranında, 15 bin doların üzerinde fonlanmış olmasıysa hayli sevindirici bir gelişme. Eğer ürünü 9 Ocak tarihine kadar Kickstarter üzerinden satın alırsanız da, Toyji sizlere çıkış fiyatının altında bir bedelle sunuluyor.

Link

Yazar Hakkında

Kerim Dinç

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde lisans öğrencisi. Ekonomi, gelecek ve tarih konularına olan ilgisinden dolayı, zamanını daha çok bu konular üzerinde düşünmek, yazmak ve çalışmak için ayırıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*