Kickstarter projesi olan akıllı şemsiye Oombrella, yağmuru önceden haber veriyor ve evden şemsiyeyle çıkmanız gerektiğini hatırlatıyor.


Oombrella isimli şemsiye, sahip olduğu akıllı sensörler sayesinde yağmurun yağacağını önceden tahmin ediyor. Şemsiyenin bu romatizmalı özelliği tutmacında gizli.

Geliştiricilerinin “sensör kapsülü” dediği bu bölümde nem, sıcaklık, basınç ve ışınları ölçen sensörler bulunuyor. Topladığı verileri mobil uygulaması yoluyla sahibine ileten Oombrella, yağmur yağmadan 15 dakika önce uyarı veriyor.

 

Alternatif bir hava durumu habercisi olarak hizmet veren Oombrella’nın bir diğer akıllı özelliği de kaybolmalara karşı önlemini alması. Şemsiye bunu yine mobil uygulaması sayesinde gerçekleştiriyor. Şemsiyelerin en çok kaybolan aksesuarlardan biri olduğunu düşünürsek, son derece kullanışlı bir özellik.

Gördüğünüz zaman direk dikkatinizi çekecek kadar parlak ve renkli. Her ortama uyum sağlayan ve oldukça şık duran bir stile sahip. Aynı zamanda, göz alıcı renkleri arzu etmeyen kişiler için siyah beyaz seçeneği de mevcut, ancak parlak versiyonun görünüşü gerçekten ürünü özelleştiriyor.

 

Üst kısmında bulunan vida, şemsiyenin üstüne GoPro aksiyon kamerası yerleştirmenize imkan tanıyor. Titreşim ve ışık uyarısı ile ne zaman mesaj ya da arama alsanız size bildirim yapıyor. Son olarak ergonomik dizaynının yanında güneş ışınlarına ve rüzgara karşı dayanıklı kumaş ile üretilmiş.

 

 

 

 

 

Kaynak

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü lisans mezunudur. Reklam ajansında tasarımcı kadrosunda yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*